لیفت ابرو با بوتاکس چیست و چطور انجام می‌شود

لیفت ابرو با بوتاکس چیست و چگونه انجام می‌شود؟

لیفت ابرو ممکن است همان چیزی باشد که شما نیاز دارید تا صورت خود را باز کنید و آن را به همان اندازه که در درون خود هستید شاد به نظر برسانید. لیفت ابرو به دلایل زیادی انجام می شود و بسیار محبوب است. ابروها بر کل صورت شما تأثیر می گذارند و می توانند آن را از نظر زیبایی ظاهر یا شکسته کنند. برخی از افراد ابروهای نازک تری را انتخاب می کنند، برخی دیگر به سراغ ابروهای پررنگ می روند. آنها می توانند بسیار قوس دار، صاف تر یا به سمت انتها مخروطی باشند. شکل ابروها به روندی که می بینیم بستگی داردگاهی اوقات فراموش می کنیم که موقعیت ابرو به اندازه شکل مهم است. ابروهای کم آویزان و افتاده باعث می شود خسته به نظر برسید، در حالی که ابروهای بیش از حد بلند باعث می شود به نظر برسید که در حالت تعجب دائمی هستید.

چرا ابروهای افتاده دارم؟

برخی از افراد با ابروهای افتاده به دنیا می آیند و برخی دیگر علائم پیری را تجربه می کنند. هنگامی که پوست شروع به افتادگی می کند، اغلب می توانیم آن را تا حد از دست دادن الاستین و کلاژن افزایش دهیم. الاستین مسئول انعطاف پذیری پوست شما است. کلاژن پروتئینی است که به عنوان یکی از بلوک های اصلی ساختمان برای استخوان ها، پوست، مو، ماهیچه ها، تاندون ها و رباط ها عمل می کند. این چیزی است که از افتادگی پوست شما جلوگیری می کند و ظاهری چاق و جوان به شما می دهد. با افزایش سن، مقدار زیادی از این پروتئین ها را از دست می دهیم، زیرا این بخشی از روند پیری است. برخی از عواملی که پیری و افتادگی ابروها را تسریع می کنند استرس، جاذبه طبیعی، ژنتیک، اشعه ماوراء بنفش و قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. افتادگی ابروها را می توان با شل کردن برخی از عضلات معکوس کرد. این عضلات در طول درمان لیفت ابرو با بوتاکس درمان می‌شود.

لیفت ابرو با بوتاکس چگونه انجام می‌شود؟

نحوه لیفت ابرو با بوتاکس

لیفت ابرو با استفاده از تزریق بوتاکس با مشاوره شروع می‌شود. نیازها و خواسته های شما بررسی می‌شود و سپس و سوابق پزشکی شما چک خواهد شد. متخصصان از دانش گسترده خود در زمینه زیبایی شناسی استفاده می کنند تا ظاهری با کیفیت و کاملاً متناسب با شما ایجاد کنند. متخصص زیبایی قبل از شروع فرآیند تزریق، از ناحیه تحت درمان عکس می‌گیرد. به این ترتیب می توانید ببینید که چگونه لیفت ابرو با بوتاکس روی صورت شما تاثیر می‌گذارد. سپس از یک بی حس کننده موضعی برای بی حس کردن ناحیه استفاده می شود. منطقه به طور کامل تمیز می شود و متخصص به مناطقی که قرار است تحت درمان قرار گیرند، بوتاکس تزریق می‌کند. این درمان معمولاً به چندین تزریق نیاز دارد، اما زمان زیادی نمی برد. معمولا فرآیند لیفت ابروها به وسیله تزریق بوتاکس حدود 10 تا 20 دقیقه طول می کشد.

چه مدت طول می کشد تا نتایج را ببینید؟

نتایج اولیه در عرض 3 تا 4 روز نشان داده می شود. نتایج نهایی را در عرض 14 روز پس از درمان بوتاکس لیفت ابرو خواهید دید. برخی از مراجعین احساس سوزش یا بی حسی خفیفی در ناحیه تزریق می کنند. این کاملا طبیعی است و باید در عرض یک روز از بین برود. ممکن است نقاط قرمز کوچکی در جایی که به شما تزریق شده باشد وجود داشته باشد، اما این نقاط تقریباً برای چشم قابل توجه نیستند. شما بلافاصله پس از درمان قابل ارائه هستید. پس از حدود 3 تا 6 ماه، اثر از بین می رود و می توانید درمان را تکرار کنید. هرچه درمان بیشتر انجام شود، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا اثر شل کننده عضلانی از بین برود. عضلات شما کمتر منقبض می شوند، هر چه بیشتر تحت درمان قرار می گیرند.

بعد از لیفت چه باید کرد؟

ما به شما توصیه می‌کنیم که پس از انجام بوتاکس لیفت ابرو کارهای زیر را انجام ندهید:

  • در 2 هفته اول هیچ گونه درمان صورت، مانند لیزر درمانی یا لایه برداری انجام نمی شود.
  • به مدت 2 هفته از نور خورشید دور بمانید و از برنزه کردن داخل خانه خودداری کنید.
  • در 24 ساعت اول سیگار نکشید، الکل و ورزش نکنید.
  • در 2 هفته اول سونا، آبگرم و حمام ممنوع است.
  • در 4 ساعت اول صاف دراز نکشید و خم نشوید.

آیا لیفت ابرو بوتاکس ارزشش را دارد؟

ابروی لیفت شده با استفاده از تزریق بوتاکس

اگر لیفت ابرو با بوتاکس برای شما “ارزش” داشته باشد به عوامل مختلفی از جمله انتظارات شما بستگی دارد. لیفت ابرو بوتاکس روشی غیر تهاجمی برای دستیابی به لیفت ظریف در ناحیه ابرو بدون جراحی است – اما کلمه کلیدی در آنجا “لطیف” است. اگر منتظر لیفت در سطح جراحی هستید که به شما اینچ فضای بیشتری در زیر ابروهایتان بدهد، احتمالاً به آن ظاهری نخواهید رسید و ممکن است از نتایج خود ناامید شوید.

همچنین، مهم است که به خاطر داشته باشید که لیفت ابرو بوتاکس فقط موقتی است و فقط چند ماه طول می کشد. او خاطرنشان می‌کند: «اگر چیزی دائمی می‌خواهید، جراحی تنها گزینه مؤثر دیگر است.» متخصصین می‌گویند: «در این مورد، با یک جراح پلاستیک مشورت کنید تا تعیین کنید که گزینه مناسب برای شما چیست.

معایب لیفت ابرو با بوتاکس چیست؟

معایب لیفت ابرو با بوتاکس معمولا طول عمر و قیمت آن است. از آنجایی که نتایج شما فقط چند ماه دوام می‌آورد، برای حفظ آنها به درمان‌های منظم نیاز خواهید داشت که در طول زمان می‌تواند بسیار گران‌تر شود. لیفت ابرو با استفاده از این روش به کسانی پیشنهاد می‌شود که امکان لیفت ابرو با نخ یا جراحی را ندارند و یا هنوز مطمئن نیستند که فرم ابروهایشان برای همیشه به یک شکل باشد. بوتاکس می‌تواند یک گزینه عالی برای امتحان کردن فرم‌های مختلف و کسانی است که یکنواختی را دوست ندارند.

آیا بوتاکس بهتر از جراحی لیفت ابرو است؟

بوتاکس لزوما “بهتر” از لیفت ابرو جراحی نیست. این بستگی به ظاهری دارد که شما دنبال آن هستید. متخصصین زیبایی می‌گویند: «جراحی لیفت ابرو ممکن است برای افرادی با افتادگی چشم‌گیر ابرو مناسب‌تر باشد، در حالی که تزریق بوتاکس ممکن است برای افرادی با افتادگی خفیف تا متوسط یا کسانی که به دنبال گزینه‌ای کمتر تهاجمی هستند، بهتر باشد». عمل جراحی لیفت ابرو در مقایسه با بوتاکس که تنها چند ماه دوام می آورد، نتایج طولانی مدت، اغلب چندین سال، ارائه می دهد. با این حال، بوتاکس به سادگی شامل چند سوراخ از یک سوزن کوچک است، در حالی که لیفت ابرو با جراحی یک روش تهاجمی تر است و نیاز به برش و یک تا دو هفته تورم و کبودی دارد.

سخن نهایی

لیفت ابرو با بوتاکس می‌تواند به ابروهای شما ظاهری کمی بلندتر بدهد (به طور دقیق بین 1 تا 3 میلی‌متر ارتفاع) بدون هزینه بالا و زمان از کار افتادن لیفت ابرو با جراحی. با این حال، به گفته دکتر ترنر، نتایج بوتاکس و سایر نوروتوکسین ها موقتی است، بنابراین برای حفظ نتایج هر چند ماه یکبار نیاز به درمان مجدد است. و البته، مانند هر نوع تزریقی، عوارض جانبی مانند کبودی و تورم، و همچنین خطرات احتمالی ریزش ابرو وجود دارد. همه به همین دلیل است که بسیار مهم است که در مورد انژکتور خود تحقیق کنید و قبل از امتحان کردن درمان، مشاوره بگیرید. شما هرگز پشیمان نخواهید شد که زمان و پول بیشتری صرف کرده اید تا مطمئن شوید نتایج خوب هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا