دستگاه لیزر الکساندرایت

معرفی دستگاه لیزر الکساندرایت | مزایا و معایب

اگر به دنبال روش های حذف موهای زائد هستید، مهم است که همه گزینه های خود را در نظر بگیرید. بدون شک شما تحقیقات خود را انجام داده اید و تشخیص داده اید که لیزر موهای زائد بهترین انتخاب شماست. اما تفاوت دستگاه لیزر الکساندرایت با دیگر دستگاه های موجود در بازار چیست؟ در این مقاله قرار است همه چیز در مورد این دستگاه از مزایا تا معایب و عوارض را بررسی کنیم. با ما در تیته بیوتی همراه باشید.

لیزر الکساندرایت چیست؟

نحوه استفاده دستگاه لیزر الکساندرایت

لیزرها از تقویت نور با انتشار تحریک شده تشعشع استفاده می کنند. لیزر الکساندرایت لیزری است که از یک کریستال برای ایجاد یک پرتو نور به طول 755 نانومتر استفاده می کند. میزان نفوذ لیزر به داخل پوست با طول پرتو نور لیزر مطابقت دارد. رنگ نور لیزر قرمز است. لیزر الکساندرایت کیو سوئیچینگ انفجارهای کوتاهی از نور پرانرژی تولید می کند که برای رفع موهای زائد مفید است. لیزرهای مبتنی بر سنگ های قیمتی الکساندرایت موها را از بین می برد و همچنین عملکردهای دیگری را انجام می دهد.

 • درمان لکه های ناشی از افزایش سن نیاز به استفاده از یک ماده سفید کننده مانند سفید کننده دارد.
 • درمان رگهای عنکبوتی
 • نوع: درمان واریس ورید و شرایط عنکبوت مانند.
 • درمان لک های مادرزادی عروقی
 • پاک کردن خالکوبی

دستگاه لیزر الکساندرایت چه فرقی با سایر دستگاه‌ا دارد؟

علاوه بر رنگ، تنها طول موج نور در مقایسه با سایر لیزرها تغییر می کند. لیزرهای YAG پرتوهای لیزر 1064 نانومتر و پرتوهای لیزر 810 نانومتر تولید می کنند. برخی از لیزرهای دایود یک پرتو نور قرمز به طول 755 نانومتر ساطع می کنند. لیزر الکساندرایت نسبت به سایر مدل های لیزر دیود دارای مزایای متعددی است.

لیزرهای دیگر ادعا می کنند که بهترین لیزرها برای از بین بردن موهای ظریف و نازک هستند. با این حال، آنها بیشتر از پوست های روشن به پوست تیره تر آسیب می رسانند. لیزرها ادعا می کنند که با پوست و موی سفیدتر موثرتر هستند و یکی از آنها کارآمدترین لیزر برای انواع پوست و مو محسوب می شود. در واقع، این لیزر به اندازه سایر لیزرها روی موهای تیره تأثیر نمی گذارد. ملانین مو نور مرئی لیزر الکساندرایت را جذب می کند و فولیکول مو را تا زمانی که موها ریزش کنند گرم می کند.

مزایای لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت روی پوست های روشن با موهای تیره موثرتر است. مزایای آن نسبت به سایر روش های حذف موهای زائد عبارتند از:

 • موها را برای همیشه پاک می کند.
 • ایمن و موثر است و بهترین نتایج را در زیر بغل، کشاله ران و پاها دارد.
 • طول موج گسترده‌تر آن پوست بیشتری را می‌پوشاند، بنابراین سریع‌تر از سایر لیزرها کار می‌کند.
 • سیستم خنک کننده آن اجازه می دهد تا ناحیه تحت درمان بلافاصله پس از هر بار قرار گرفتن در معرض خنک شود، بنابراین ناراحتی و درد را کاهش می دهد.

کارایی لیزر الکساندرایت چطور است؟

هنگام درمان مو با لیزر الکساندرایت، پس از تعداد جلسات توصیه شده، می توان ریزش مو را تا 70 درصد یا بیشتر کاهش داد. اینها بین 6 تا 8 برای موهای نازک تر و 70 برای موهای ضخیم تر و تیره تر است. برای شواهدی مبنی بر اینکه این کار می کند، با پزشک یا دانشمند مشورت کنید.

لیزر الکساندرایت سریع‌ترین لیزر مو است که برای برداشتن بخش‌های بزرگ مو به درمان‌های کمتری نیاز است. بیمارانی که می‌خواهند نواحی بزرگ‌تری از بدن خود مانند معده، سینه، پشت، شانه‌ها یا پاها را درمان کنند، اغلب استفاده از لیزر الکساندرایت را مفید می‌دانند.

آیا الکساندرایت عوارض دارد؟

استفاده از لیزر الکساندرایت روی پا

استفاده از لیزر الکساندرایت می تواند عوارض جانبی منفی داشته باشد. همه لیزرها حداقل دارای عوارض جانبی منفی هستند، بنابراین جای تاسف است که استفاده از لیزر الکساندرایت نیز می‌تواند این عوارض لیزر موهای زائد را داشته باشد.

افرادی که پوست تیره دارند ممکن است هیپوپیگمانتاسیون را تجربه کنند که به معنای روشن شدن پوست در نواحی مورد نظر با لیزر است. این به این دلیل است که لیزر الکساندرایت در درمان پوست های تیره تر موثر نیست.

صرف نظر از رنگ پوست، برخی از افراد در خطر از بین رفتن رنگدانه پوست خود هستند. برخی دیگر در صورت روشن شدن بیش از حد پوست در معرض خطر ایجاد لکه های نامنظم پوست تیره روی بدن خود هستند.

برخی از بیماران در طول درمان درد جزئی را تجربه می کنند. با این حال، درد معمولا حداقل و کوتاه مدت است. پس از درمان، بسیاری از بیماران از ژل خنک کننده برای کاهش تورم و کاهش درد استفاده می کنند.

بعد از چند روز، برش پوسته و خارش پیدا می کند. علاوه بر این، ممکن است کمی تورم و تحریک ایجاد شود. در شرایط شدید – اگر لیزر به طور نادرست اعمال شود – پوست ممکن است بسوزد و قرمز شود. احتمال اینکه کبودی ظاهر شود 10 درصد است. اما پس از گذشت مدتی خود به خود ناپدید می شوند.

بهترین زمان از سال برای شروع درمان چه زمانی است؟

همانطور که قبلا ذکر شد لیزر الکساندرایت هر چه پوست روشن تر و موها تیره تر باشد موثرتر است. به همین دلیل، پاییز و زمستان بهترین زمان برای دریافت این درمان است. به عنوان یک قاعده کلی، باید یک ماه از آخرین قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا اشعه UVA صبر کرد. در موارد خاصی که پوست هنوز برنزه است، بهتر است برای ایمنی و اثربخشی بیشتر چند روز صبر کنید.

فرد چه اقدامات احتیاطی را باید انجام دهد؟

نمای نزدیک از لیزر الکساندرایت

این واقعیت که لیزر الکساندرایت ایمن ترین گزینه حذف موهای زائد است، ما را از انجام برخی اقدامات احتیاطی قبل از درمان معاف نمی کند. توجه به توصیه های متخصص از عوارض جانبی ناخواسته جلوگیری می کند. دستورالعمل ها کم و ساده هستند:

 • بلافاصله پس از دریافت لیزر از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 • هر دارویی را که مصرف می کنید به متخصصان اطلاع دهید.
 • در روز لیزر درمانی، از استفاده از لوسیون یا کرم به ناحیه پوستی که تحت درمان قرار می گیرد، خودداری کنید.

سوالات متداول در مورد لیزر الکساندرایت

لیزر درمانی چگونه کار می کند؟

پرتو لیزر که به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود، فولیکول مو را از بین می‌برد و پوست اطراف را بی‌تأثیر می‌گذارد. قبل و بعد از تولید گرما توسط پالس لیزر، یک انفجار خنک کننده از کرایوژن برای محافظت از لایه های بالایی پوست آزاد می شود.

در طول درمان چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

متخصص پوست از یک دستگاه دستی برای اعمال پرتو لیزر به نواحی پوستی که قرار است موهای ناخواسته برای همیشه کاهش یابد، استفاده می کند. بسته به ناحیه تحت درمان، درمان می تواند از چند دقیقه تا حدود یک ساعت طول بکشد. بیمار از عینک ایمنی استفاده می کند تا از چشم ها در برابر پرتو لیزر محافظت کند.

آیا لیزر درد داره؟

برخی از بیماران ممکن است ناراحتی جزئی را با پالس لیزر تجربه کنند که شبیه به ضربه زدن یک نوار لاستیکی بر روی پوست است. علاوه بر انفجار خنک کننده کرایوژن، ممکن است قبل از درمان از یک بی حس کننده موضعی استفاده شود. برای درک بهتر آنچه که باید انتظار داشته باشید، این نکته را با متخصص پوست خود در میان بگذارید.

چند جلسه نیاز دارم؟

مو در چرخه رشد می کند: رشد، استراحت و ریزش. لیزر درمانی زمانی موثر است که پرتو لیزر در مراحل اولیه رشد به پیاز مو برخورد کند. از آنجایی که موها در همان فاز رشد نیستند، جلسات تکراری برای هدف قرار دادن مو در مرحله اولیه رشد مورد نیاز است. تعداد درمان های مورد نیاز به رنگ پوست، رنگ مو، درشتی مو و تراکم نیز بستگی دارد. برای کاهش دائمی مو حدود 20 تا 30 درصد، حداقل 3 جلسه لازم است.

چگونه برای درمان آماده شوم؟

شش هفته قبل از لیزر درمانی، بیماران باید از الکترولیز، اپیلاسیون مو و برنزه کردن خودداری کنند. برای کسانی که سابقه تبخال اطراف دهان دارند، ممکن است قبل از درمان موهای صورت، درمان ضد ویروسی پیشگیرانه تجویز شود. قبل از درمان واقعی، مو تراشیده می شود و پوست کاملاً خشک می شود و از آرایش، کرم یا روغن پاک می شود.

بعد از درمان چه اقدامات احتیاطی باید انجام دهم؟

پس از لیزر درمانی، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. و از ضد آفتاب حاوی اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم و حداقل SPF 30 استفاده کنید. در چند روز اول پس از درمان، نواحی تحت درمان را با پاک کننده های ساینده پوست مالش ندهید یا آبکشی نکنید. متخصص پوست شما ممکن است اقدامات احتیاطی و مراقبت های بعد از درمان را توصیه کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا