درمان منافذ باز پوست

علت منافذ باز پوست و راه درمان قطعی آن

آیا متوجه منافذ به وضوح بزرگ روی پوست خود شده اید؟ اینها چیزی نیست جز منافذ باز پوست که می تواند نتیجه پوست چرب، آکنه، خشکی پوست و پیری باشد. این مقاله به شما نکاتی را در مورد چگونگی کمک به بهبود وضعیت کمک می کند. با ما در تیته بیوتی همراه باشید تا روش های درمان منافذ باز پوست را بررسی کنیم

علت باز شدن منافذ پوست چیست؟

منافذ بزرگ شده اغلب به دلیل جوانی و برخی مشکلات پوستی ناشی از قرار گرفتن در معرض UV ظاهر می شوند. این باعث می شود پوست ملتهب و خشن به نظر برسد. افرادی که پوست بسیار چرب دارند بیشتر مستعد بزرگ شدن منافذ هستند. منافذ باز از نظر اندازه متفاوت هستند، در مراحل اولیه نامرئی هستند و ممکن است به دلیل افزایش سن یا سایر مشکلات پوستی بزرگ شوند.

منافذ پوست چیزی نیست جز منافذی برای فولیکول های چربی، غدد عرق و چربی در پوست. آنها می توانند مشکلات زیبایی جدی به خصوص برای زنان ایجاد کنند. مشخصاً تعیین علت اولین قدم در درمان مناسب است. یک متخصص پوست یا متخصص پوست می تواند درمان مناسب را بر اساس شدت بیماری شما توصیه کند.

آکنه های التهابی معمولا منافذ را بزرگ می کنند. منافذ باز پر از کثیفی، روغن، باکتری و سلول‌های مرده پوست هستند که در صورت اکسیده شدن (در معرض اکسیژن) می‌توانند منجر به تشکیل جوش‌های سرسیاه، سرسفید و جوش‌ها یا جوش‌ها شوند.

انواع منافذ باز چیست؟

دو نوع منافذ باز وجود دارد: کومدونال و کیستیک. منافذ کومدونال معمولاً کوچک و با روغن مسدود می شوند و عموماً در اطراف بینی، چانه و پیشانی یافت می شوند. منافذ کیستیک بزرگ‌تر، عمیق‌تر و پر از ترکیبی از سبوم، باکتری‌ها و سلول‌های مرده پوست هستند. این ها را می توان روی گونه ها، سینه و پشت پیدا کرد. هر دو نوع منافذ را می توان با کرم های موضعی و لایه بردارها و همچنین لایه برداری شیمیایی و لیزر درمانی درمان کرد.

درمان های خانگی موثر برای منافذ باز

بستن منافذ باز پوست

با این درمان ها می توانید حداقل برخی از منافذ پوست خود را ترمیم کنید، اگر نه همه آنها. به علاوه، این درمان ها می توانند به شما در تغذیه پوست، جلوگیری از بزرگ شدن منافذ، حفظ سلامت کلی پوست و محافظت از آن در برابر آسیب های خارجی کمک کنند. موادی که در زیر ذکر شده است، همه داروهای طبیعی برای منافذ بزرگ شده هستند.

در حالی که این اولین قدم برای اکثر مردم است، درمان منافذ بزرگ در خانه ایده خوبی نیست. از محصولات بدون نسخه مانند کرم ها، سرم ها و تونرها برای کاهش منافذ بزرگ خودداری کنید، زیرا در بهترین حالت فقط نتایج موقتی به شما می دهند. استفاده بدون نظارت از پماد دارویی می تواند عوارض جانبی جدی ایجاد کند. تلاش برای استفاده از داروهای خانگی برای منافذ بزرگ که بی‌خطر بودن و اثربخشی آنها ثابت نشده است، می‌تواند باعث واکنش آلرژیک شده و وضعیت پوست شما را بدتر کند. بهتر است با یک متخصص پوست مشورت کنید تا یک روال مراقبت از پوست یا زیبایی را بر اساس نوع پوست، علت و وضعیت شما توصیه کند.

درمان‌های طبیعی که می‌توان برای درمان منافذ بزرگ شده در خانه استفاده کرد عبارتند از: خاک کامل، آرد نخودچی و جو. برای کمک به باز شدن منافذ پوست، می‌توانید ماسکی با خاک پر یا آرد نخود درست کنید. می توانید بلغور جو دوسر کلوئیدی را روی پوست بمالید تا منافذ بزرگ شده را از بین ببرید و پوست را مرطوب کنید. این درمان های طبیعی می تواند به شما در مراقبت از پوست در خانه کمک کند.

چگونه می توان منافذ باز پوست را درمان کرد؟

منافذ مسدود شده یک بیماری شایع پوستی است که به دلیل تجمع سلول های مرده پوست، چربی یا کثیفی ایجاد می شود. منافذ مسدود شده می تواند باعث آکنه شود، اما درمان آن آسان است. پاکسازی پوست منظم با محصولات مراقبت از پوست غیر کومدون زا اغلب می تواند منافذ را باز کند. برخی از افراد به کرم های مخصوص پوست که حاوی رتینول یا اسید سالیسیلیک هستند نیاز دارند.

بدون منافذ باز و فعال، پوست شما نمی تواند آنطور که باید عمل کند. از بین بردن کثیفی که منافذ را می بندد یک عامل کلیدی در حفظ سلامت پوست است. با درمان منافذ به جای مبارزه با آنها، می توان چهره ای درخشان را کشف کرد.

منافذ بزرگ را می توان با پیروی از روال مراقبت از پوست مناسب کاهش داد. با این حال، استفاده از محصولات نامناسب اغلب می تواند پوست شما را تحریک یا مسدود کند و باعث باز شدن منافذ شود. اینفوگرافیک زیر نکات ساده ای را ارائه می دهد که می توانید برای اطمینان از این که این اتفاق نمی افتد، از آنها پیروی کنید.

چگونه می توان اندازه منافذ پوست را کاهش داد؟

چند راه مختلف برای کاهش اندازه منافذ پوست وجود دارد. ابتدا، می توانید از محصولاتی مانند رتینول، اسید سالیسیلیک یا اسید گلیکولیک برای لایه برداری پوست خود و از بین بردن چربی اضافی و کثیفی که می تواند منافذ شما را مسدود کند استفاده کنید. همچنین می توانید از اسکراب صورت یا ماسک برای کمک به کاهش ظاهر منافذ استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید از یک تونر یا قابض برای بسته شدن منافذ پوست و کاهش اندازه آنها استفاده کنید. در نهایت، می‌توانید از یک مرطوب‌کننده برای کمک به حفظ رطوبت پوست خود استفاده کنید، که می‌تواند به کاهش اندازه منافذ شما کمک کند.

چگونه منافذ باز پوست را برای همیشه ببندیم؟

متاسفانه هیچ راه دائمی برای بستن منافذ پوست وجود ندارد. با این حال، راه‌هایی وجود دارد که آنها را کوچک‌تر و کمتر دیده می‌شود. می توانید از محصولاتی مانند رتینول، اسید سالیسیلیک یا اسید گلیکولیک برای لایه برداری پوست خود و از بین بردن چربی اضافی و کثیفی که می تواند منافذ شما را مسدود کند استفاده کنید. همچنین می توانید از اسکراب صورت یا ماسک برای کمک به کاهش ظاهر منافذ استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید از یک تونر یا قابض برای بسته شدن منافذ پوست و کاهش اندازه آنها استفاده کنید. در نهایت، می‌توانید از یک مرطوب‌کننده برای کمک به حفظ رطوبت پوست خود استفاده کنید، که می‌تواند به کاهش اندازه منافذ شما کمک کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا