خواص آلوورا برای پوست

خواص آلوئه ورا برای پوست چیست؟

آلوئه ورا یا این که آلوورا را می توان از داروهای گیاهی دانست که خواص زیادی را برای پوست دارد. خواص آلوئه ورا برای چروک پوست صورت و جوانسازی پوست کاملا ثابت شده است اما این تنها فواید الوئه ورا برای پوست نیست و از آن در پاکسازی پوست هم استفاده می شود. شاید برای شما عجیب باشد که یک گیاه چه گونه میتواند برای بیماری های پوستی متعدد آیتم استعمال قرار بگیرد ولی خوب میباشد اعتقاد و باور نمائید که‌این گیاه فوق العاده خیر صرفا خطری برای پوست شما ندارد بلکه خاصیت متعددی برای آن دارااست. در حالتی‌که میخواهید با خاصیت آلوورا برای پوست آشنا گردید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

خاصیت آلوئه ورا برای پوست چیست؟

خاصیت آلوئه ورا برای پوست شکل و تن بی شمار میباشد. در حالتی‌که پوست شکل شما کم آب میباشد، آلوئه ورا یک گیاه فوق العاده برای آبرسانی به پوست صورتتان خواهد بود. شما می توانید اثر آن را فورا بعداز یکسری دقیقه ماندن روی پوست خویش حس نمائید. در پی میخواهیم برخی از مهمترین خاصیت آلوئه ورا برای پوست شکل و تن را برایتان گستردن دهیم.

 • آلوئه ورا دربردارنده پلی ساکاریدهایی میباشد که پوست را آبرسانی می‌نماید، دارنده خاصیت ضد التهاب میباشد و قادر است مانند یک محافظ برای پوست کار نماید.
 • هم اینگونه این پلی ساکاریدها سبب ساز التیام دادن به خارش و سوزش‌های پوستی می‌گردد.
 • ژل آلوئه ورا دارنده ترکیبات زیست فعال میباشد که سرشار از ویتامین A، B، C، D، E میباشد.
 • این گیاه همینطور دارنده مواد معدنی مانند منیزیم، پتاسیم و زینک میباشد.
 • مواقعی که گفته شد خاصیت آلوئه ورا برای پوست میباشد که منجر گردیده تا از آن تحت عنوان یک گیاه درمانی حافظه خواهد شد

خاصیت آلوورا برای پوست صورت

یکی‌از وسیع ترین گرفتاری خانم ها و گاها آقایان داشتن پوستی قشنگ و لطیف و فارغ از لک می­‌باشد. گیاه آلوئه ورا می­‌تواند برای داشتن پوستی شاداب و خوشگل بسیار مفید باشد.

صورت مصرف آلوورا معمولا به دو شکل میباشد. بعضی به صورت بدون واسطه برگ های آن را غیر وابسته کرده و از ژل درون برگ به کارگیری می نمایند و بعضا ترجیح میدهند از ژل های مهیا در بازار استعمال نمایند. ولی خوب میباشد در موردها اضطراری همانند سوختگی یا این که آسیب های وخیم، از این ژل ها استعمال شود چون معمولا در آن‌ها مواد التیام دهنده نیز به فعالیت می‌برند.

همینطور فراموش نکنید که خاصیت آلوئه ورا برای پوست که در‌پی توضیح داده می‌شود و همینطور ماسک هایی که گفته میشود برای بزرگسالان بوده و نباید برای کودک ها گزینه به کار گیری قرار گیرد. ولی به هیچ عنوان خاصیت آلوورا تنها برای خانم ها وجود ندارد و آقایان هم بایستی به تندرست پوست و مو سر خویش التفات دهند. به این ترتیب تک تک این متن را بدور از تفکیک بخوانید و به فعالیت ببرید. در‌این نوشته‌ی‌علمی با روش تنظیم گونه های ماسک‌ها آشنا می شوید و همینطور جواب سوالاتی به عنوان مثال اینکه آیا پس از استعمال از ژل آلوورا می بایست شکل را شست میگیرید. پس تا آخر همپا ما باشید.

بیشتر بخوانید: مهم ترین خواص گلاب برای پوست کدامند؟

۱. معالجه آفتاب سوختگی

یکی موثرترین خاصیت آلوورا برای پوست شکل، معالجه آفتاب سوختگی میباشد که با به کارگیری از ژل این گیاه اجرا میگردد. سبب می­‌خواهد شد التهابات پوستی از فی مابین برود. و آبرسانی به پایین پوست صورت بپذیرد.

۲. آبرسانی و مرطوب کنندگی

خواص دیگر این گیاه برای پوست شکل، لطافت و شادابی میباشد. اشخاصی که پوست کم آبی دارا‌هستند، در فصل‌زمستان بسیار آزرده میگردند. به کار گیری از آلوورا رطوبت پوست را مراقبت کرده و بازدارنده از بی آبی پوست می­گردد.

۳. معالجه آسیب روی پوست

برای معالجه سریع خیس جراحت و بریدگی یا این که هر جراحت دیگر بر روی پوست می‌­اقتدار از ژل آلوورا بهره برد. ژل این گیاه به جهت داشتن خواص ضدالتهابی بسیار به معالجه آسیب ها یاری می­‌نماید.

۴. جوان سازی پوست و پیشگیری از پیری زودرس

گیاه آلوورا سرشار از مواد مفید و ویتامین E و C میباشد که به جوان سازی پوست امداد می­‌نماید. با به کارگیری از این گیاه میتوانید اشکال ماسک لایه بردار خانگی را تنظیم فرمایید که سبب ساز شفافیت و براق شدن هر چه بیشتر پوست شما می‌­گردد.

5. پر‌نور شدن و رفع لکه های پوست

همانطور که گفتیم، ژل آلوورا نابودکننده میکروب و از در میان برده لک پوست هست. همینطور خاصیت ضد پیری آن در غایت پوستی روشن و پر‌نور را برای شما به ارمغان آورد. این ژل را میتوانید با لیمو مخلوط فرمایید و با تهیه و تنظیم یک ماسک پر‌نور کننده پوست به براق شدن پوست خویش امداد فرمایید.

6. خواص آلوئه ورا برای جوش پوست

در صورتی‌که پوست صورتتان از آکنه مشقت می برد میتوانید از آلوئه‌ورای جدید روی پوست به کار گیری نمائید. هم‌نشینی آلوئه ورا و پوست به رفع آکنه امداد می‌نماید. همینطور محصولاتی مثل تمیز‌کننده‌ها، تونرها و کرم‌هایی که از آلوئه‌ورا منفعت میبرند و برای آکنه پیاده سازی گردیده‌اند، میتوانند بسیار یاری‌کننده باشند.

این گیاه دارنده خاصیت ضدالتهابی، ضدباکتریایی و آنتی‌اکسیدانی‌ست. بینش مصرف آلوئه ورا برای پوست جوش‌دار بدین شکل میباشد که بایستی خساست را کنار بگذارید و مقدار سخاوت‌مندانه‌ای از آن را روی پوست خویش قرار دهید. برای جواب بدین پرسش که آلوورا چه زمان بایستی روی پوست بماند، می توانیم به شما بگوییم که درین طریق می بایست یک شب تا صبح روی پوست قرار بگیرد و روز بعد از آن شسته خواهد شد.

7. آلوئه ورا و پوستی که از اسکار آکنه

گاهی حتی در‌حالتی که کاری به فعالیت جوش‌هایتان هم نداشته باشید، ممکن میباشد روی صورتتان اسکار ساخت و ساز گردد. اگرچه معالجه‌هایی مثل میکرونیدلینگ وسوسه‌انگیز به‌حیث می‌رسند، ولی جیب شمارا هم خالی خواهند کرد. شما می توانید سوای این که نگران خالی‌شدن کیف پول خویش باشید، از مصاحبت آلوئه ورا و پوست برای یاری به اسکار پوستی به کارگیری فرمایید.

دیدگاه مصرف آلوئه ورا برای پوستی که از اسکار مشقت می برد بدین شکل میباشد که بایستی فورا پس از زخم بافتی، به دوران یک یا این که دو هفته دو توشه در روز از آن به طور موضعی به کار گیری نمایید. آغاز پوست خویش را بشویید و آن را با یک حوله منزه کم آب نمایید. یک لایه نازک از این گیاه را روی نواحی زخم‌چشم بمالید و پیش از اجرا روتین معمول خویش، اذن دهید چندین دقیقه‌ای روی پوست بماند تا کم آب گردد.

نحوه استفاده از آلوئه ورا برای پوست های نرمال و طبیعی

اشخاصی که پوست طبیعی و نرمالی دارا هستند، می‌توانند سوای هیچ نگرانی از ژل گیاه آلوئه ورا استعمال نمایند. برای اینکه پوستتان سلامت بماند، هر روز مخلوط تحت را به پوستتان بمالید. این مخلوط، پوست را صاف و قابل انعطاف نگه میدارد.

 • یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا با یک قاشق غذاخوری آرد نخود، یک قاشق مرباخوری پودر پوست پرتقال و کمی ماست ترکیب نمایید.
 • آن‌گاه این ترکیب را به پوست شکل و گردن خویش بمالید. تنها مراقب باشید آن را به دور دیده هایتان نمالید.
 • بعداز 30 دقیقه شکل و گردن تان را با آب بشویید و با حوله ای منزه به آرامی کم آب فرمایید.

نحوه استفاده از آلوئه ورا برای پوست های چرب

پوست های چرب مستعد زدن جوش می‌باشند و به کار گیری منظم از ادغام تحت برای این نوع پوست موءثر میباشد.یک توشه در هفته از ادغام ذیل برای تمیز کردن پوست چرب خویش به کارگیری نمایید.

 • برگ گیاه آلوئه ورا در آب بجوشانید تا قابل انعطاف خواهد شد. آن گاه آن را بکوبید تا به صورت خمیری قابل انعطاف درآید.
 • تعدادی قطره عسل بدین خمیر اضافه فرمایید و ادغام فرمایید. آنگاه آن را به پوست صورتتان بمالید.
 • پس از 15 دقیقه شکل خویش را با آب سرد بشویید.

نحوه استفاده از آلوئه ورا برای پوست های کم آب

پوست های کم آب اکثر وقت ها رطوبت مقداری دارا‌هستند. برای تقابل با کم آبی پوست، هر شب مخلوط تحت را به صورتتان بمالید.

ژل گیاه آلوئه ورا را با روغن زیتون ترکیب نمایید و مقداری کره shea (درخت روغن مداد) به آن اضافه فرمایید. همینطور می‌توانید به مکان این کره، از کرم مهیا آن استعمال نمائید.

مواد بالا را به خیر با هم ادغام نمایید تا به صورت خمیر سفتی درآید. آن گاه آن را روی شکل و گردن خویش بمالید.

دستکم 20 دقیقه این خمیر را روی صورتتان نگه دارید. آن‌گاه صورتتان را با آب سرد بشویید تا رطوبت در پوستتان حبس خواهد شد.

نحوه استفاده از آلوئه ورا برای پوست های حساس

ادغام تحت خیلی ملایم میباشد و پوست های حساس را تحریک نمی نماید. البته می بایست پیش از به کار گیری از آن، کثیفی و آلودگی پوستتان را تماما تمیز فرمائید.متخصصان پوست می‌گویند می قدرت از گیاه آلوئه ورا برای این نوع پوست ها استفاده نمود.

 • آب خیار و ماست و ژل آلوئه ورا را به نیکی با هم ادغام فرمایید تا صورت خمیر خواهد شد.
 • سه قطره گلاب نیز به خمیر بالا اضافه نمائید.
 • دوران 15 دقیقه این خمیر را روی پوست شکل و گردن خویش قرار دهید. بعد از آن با آب بشویید.

دیدگاه مصرف آلوئه ورا برای پوست

از آلوئه ورا برای پوست نرمال و طبیعی ادغام تحت را تنظیم فرمائید و با به کار گیری از آن پوستی قابل انعطاف و صاف را تجارب فرمایید. یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا با یک قاشق غذاخوری آرد نخود، یک قاشق مرباخوری پودر پوست پرتقال و پاره ای ماست ترکیب کرده و این ادغام نتیجه ها را به پوست شکل و گردن خویش بمالید و اذن دهید برای بازه زمانی فرصت ۳۰ دقیقه بماند و آنگاه با آب شکل و گردن خویش را شسته و با حوله‌ای منزه به آرامی پوست خویش را کم آب نمایید. دقت فرمائید از این ماسک برای بدور دیده‌های خویش استعمال نکنید.

برای پوست‌های چرب که مستعد زدن جوش میباشند بایستی برگ گیاه آلوئه ورا را برای قابل انعطاف شدن در آب جوشانده و بعد از قابل انعطاف شدن برگ‌ها آنها‌را به نیکی بکوبید تا خمیری از آن نتیجه ها گردد. بدین خمیر نتایج گردیده تعدادی قطره عسل اضافه نمایید و آن را روی پوست شکل مالیده و بعداز ۱۵ دقیقه شکل خویش را با آب سرد بشویید. برای پوست‌های کم آب و رویارویی با کم آبی پوست ژل آلوئه ورا را با روغن زیتون ترکیب نمائید و به آن پاره ای کره shea نیز اضافه کرده و از این مخلوط را ترکیب نمائید تا خمیر سفتی نتیجه ها خواهد شد و آن را روی پوست شکل و گردن خویش بمالید و اذن دهید برای بازه مجال ۲۰ دقیقه روی پوست بماند و آن‌گاه آبکشی نمایید.

حرف نهایی

آلوئه ورا منبع نیکی برای معالجه طبیعی اشکال زخم‌های پوستی میباشد، البته هنوز مدارک قطعی و صریحی نیست که همگی‌ی مزایای آلوئه ورا را تأیید نماید. اگرچه مصرف آلوئه ورا روی پوست معمولاً بی خطر میباشد. یادتان باشد کاربرد ژل موضعی آلوئه ورا شبیه به کار گیری‌ی بی واسطه گیاه روی پوست وجود ندارد. در‌صورتی‌که یک‌سری روزی از آلوئه ورا به کارگیری کردید و سود‌ی مطلوبی به دست نیاوردید، خوب میباشد با دارای تخصص پوست خویش مشاوره نمایید. آن ها با شناختی که از پوست شما دارا‌هستند، به معالجه عالی آن یاری می‌نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا