خواص گلاب برای پوست

مهم ترین خواص گلاب برای پوست کدامند؟

خواص گلاب برای پوست چیست؟ دوران‌هاست که در کنار مصارف خوراکی گلاب، از آن تحت عنوان یک کالا طبیعی مؤثر بر شادابی و زیبایی پوست نیز به کارگیری می شود. در بخش اعظمی از تولید ها آرایشی و حتی پاکسازی پوست برای کاهش واحد سنجش چین و چروک، نگهداری رطوبت و کاهش آلرژی‌های پوستی از گلاب استعمال می‌نمایند. درین نوشته‌علمی کارایی گردیده تا نگاهی جامع به اثرات اثر گذار گلاب بر پوست داشته باشیم.

خواص گلاب برای پوست چیست؟

گلاب دارنده خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتری میباشد که سبب ساز شفافیت بیشتر پوست شما می‌شود. همینطور آلودگی‌ ها، عفونت و لکه‌ های روی سطح پوست آدم را از میان میبرد و بدین نحوه موقعیت پوست را برای آب رسانی عالی آماده می‌ نماید. این خصوصیت سبب ساز شاداب‌ خیس شدن و درخشش خوب پوست شود.

در حالتی که پف به دور چشمتان به خیال خستگی و معدود‌ خوابی میباشد می‌ توانید یک شیشه گلاب که چندین ساعت در سردخانه بوده را بردارید و با به کارگیری از یک پنبه پاک یه خرده از گلاب را روی بدور دیده خویش بزنید. پنبه را آهسته روی پلک نگه دارید تا پف دیده را کاهش دهد و خستگی دیده‌ ها را تخت‌گاز از فی مابین برنده شود.

۱. خاصیت ضد میکروبی گلاب

پوست ما اسیدی و دارنده PH در بین ۴٫۴ تا ۶٫۲۵ میباشد. به کارگیری بیش تر از حد از صابون خانگی ‌ها، منزه‌کننده‌های شکل و محصول ها آرایشی قادر است این تعادل را از دربین پیروز شود. با مختل شدن این تعادل، اسیدیته پوست کاسته شده و مجال برای رویش میکروب‌ها و ساخت عفونت فراهم می‌گردد. گلاب با داشتن PH مطلوب برای پوست، تعادل را به سطح آن گشوده می‌گرداند.

۲. خاصیت گلاب برای معالجه جوش

گلاب ترازو چربی پوست را متعادل کرده و آن را کاهش می دهد. همینطور با متعادل‌کردن واحد سنجش اسیدیته پوست، قابلیت و امکان رویش باکتری‌ها و ساخت‌و‌ساز آکنه در سطح پوست را به دست‌کم می رساند. گلاب خیر‌فقط قابلیت و امکان رویش باکتری‌ها و ساخت‌و‌ساز آکنه در سطح پوست را کاهش میدهد، بلکه به بهبود آسیب های ناشی از آکنه و جوش‌ها نیز امداد می‌نماید.

به کارگیری هم زمان از گلاب و آب لیمو نیز سبب ساز کاهش ترازو چربی پوست و از میان رفتن باکتری‌های آن میشود. باقی ماندن زمان بر برهه زمانی آبلیمو روی پوست، باعث کم آبی و سوزش آن می گردد. پس حواستان باشد که ترکیب گلاب و آب لیمو (به نسبت هم اندازه) بیشتراز ده دقیقه روی صورتتان باقی نماند و بعداز بازه فرصت نام برده، شکل خویش را بشویید.

۳. آب رسانی عالی به پوست

گلاب از روش کاهش ترازو عفونت‌ها و آلودگی‌های پوستی و همینطور کاهش لک‌های شکل، وضعیت بهتری را برای آب‌رسانی به پوست ساخت و ساز می‌نماید. با مصرف گلاب روی پوست خویش، قوام و کشش‌پذیری آن را بیشتر کرده و پوست شاداب‌تری داشته باشید. گلاب بافت بسیار مدل و لطیفی داراست و شما به راحتی می توانید آن را به اسباب و اثاث بهداشتی روزانه خویش اضافه نمایید تا از خاصیت گلاب منفعت‌مند گردید. خیلی معمولی چندین قطره گلاب را به کرم مرطوب کننده، لوسیون تن، اسپری شکل و گردن یا این که بادی مسیت خویش اضافه فرمائید تا توان قابل انعطاف و براق کنندگی آنها یکسری موازی گردد. همینطور می توانید گلاب را هم پا با روغن‌های طبیعی تحت عنوان منزه کننده شکل طبیعی و فارغ از مواد شیمیایی به کار گیری فرمایید تا آلودگی‌ها را از عمق منافذ پوست خارج بکشید و منافذ پوست را خرد نمائید.

۴. بهبود چربی و پف کردگی پوست شکل

خاصیت ضد‌التهابی و خنک‌کنندگی گلاب، هم سبب ساز شادابی پوست گردیده و هم پف‌کردگی شکل را برطرف می‌نماید. در حالتی‌که یک پنبه آغشته به گلاب را به بازه تعدادی دقیقه روی صورتتان به ویژه در نواحی تحت دیده قرار دهید، اثر سریع گلاب را روی بهبود پف‌کردگی و کاهش واحد سنجش چربی پوست خویش مشاهده خواهید کرد.

5. از پیری زودرس پرهیز فرمائید

یک کدام از دیگر از مواد پرخاصیت جانور در گلاب، گل رز هیپ میباشد. این ماده دربردارنده ویتامین C بسیار بی نیاز میباشد. حتی می‌تواند به یکی آنتی اکسیدان ها تبدیل گردد. این سبب ساز میشود پوست شما امکان ارتجاعی بیشتری داشته باشد. خیر صرفا این، بلکه گلاب همینطور از ساخت‌و‌ساز چین و چروک در فیض اثرات پیری خودداری می نماید. گلاب اکثر زمان ها در تولیدها آرایشی به مراد کاهش چین و چروک پوست شکل استعمال میشود؛ به دلیل آنکه این ماده دارنده اثرات ضد پیری میباشد. به کار گیری از گلاب به طور موضعی ضمن التیام پوست تحریک گردیده؛ ممکن میباشد بروز چین و چروک را نیز کم کند.

6. مکان آسیب های آکنه را از در بین ببرید

گلاب را در حالتی که با چوب کفش تابستانی ادغام نمائید می‌تواند نقش بسیار قدرتمندی برای از میان بردن مکان آسیب ها داشته باشد. از‌آنجا که صرفا به محلول طبیعی پشت گرمی می‌کنید، روند ممکن میباشد مقداری بیشتر ارتفاع بکشد. یک کدام از خاصیت گلاب برای پوست ضد عفونی کنندگی و ضد باکتریایی میباشد. این خواص گلاب قادر است ضمن بهبود سریع خیس آسیب ها، به منزه نگه داشتن و رویا رویی با عفونت های ناشی از بریدگی و سوختگی امداد کرده و همینطور فرآیند بهبود بریدگی، سوختگی و حتی مکان آسیب را تسریع نماید.

7. برای معالجه بیماری های پوستی اثرگذار میباشد

بیماری پوستی یک کدام از بیماری هایی میباشد که اکثر اوقات در کشورهای گرمسیری ظواهر می‌گردد. یک کدام از آن ها اگزما، تاول، درماتیت و سوختگی میباشد. از گلاب تحت عنوان ضد عفونی کننده استعمال نمایید و از التهاب دوری فرمائید. یکی مهمترین خواص گلاب، خواص ضد التهابی بسیار کار کشته آن میباشد. این خواص می‌تواند به معالجه بیماری‌های متفاوت داخلی و فرنگی تن یاری دهد. گلاب حتی ممکن میباشد تحریک پوست ناشی از اگزما ( Eczema ) یا این که بیماری رزاسه (Rosacea) را نیز التیام دهد.

8. شستن آرایش با استفاده از گلاب

میتوانید به مکان تمیز کننده آرایش و پیرایش از گلاب به کار گیری فرمایید. این مال بها مقرون به صرفه تری داراست و دارنده تاثیر تمیزکنندگی چیزی کمتر از تمیز کننده پیرایش برند دارای اسم و رسم وجود ندارد. گلاب حتی به اندازه کافی مفید بود تا پیرایش دیده ضد آب را پاک کرده و پوست را تحریک نکند. گلاب می تواند به شما یاری می‌نماید که مواد آرایشی را به طور ملایم از پوست خویش منزه فرمائید. ۲ قاشق گلاب را با یک قاشق روغن نارگیل یا این که روغن بادام شیرین مخلوط فرمائید تا یک پیرایش منزه‌کن مفید و طبیعی بسازید که بیشتر مواد آرایشی قادر را خلال حفظ زیاد، از روی پوست منزه می‌نماید. پنبه منزه را باطن این محلول فرو ببرید و تک تک شکل خویش را با آن منزه نمایید. خاصیت گلاب و روغن نارگیل هر دو برای پوست زیاد میباشد و حتی میتوانید با خاطر ریلکس تحت عنوان تمیز‌کننده پیرایش دیده هم از این ادغام به کارگیری فرمائید.

9. خواص آنتی اکسیدانی گلاب

گلاب همان طور که گفتیم از گل سرخ به دست میاید. گلبرگ‌ها و روغن گل سرخ، دربردارنده آنتی اکسیدان‌های بسیار کار کشته بوده که‌این قضیه به نگهداری از سلول‌ها در مقابل زخم یاری می‌نمایند. به صورت کلی می بایست بگوییم آنتی اکسیدان به هر ماده‌ای گفته می شود که بتواند روند اکسیداسیون در تن را مهار نماید. مطالعات نماد میدهند، آنتی اکسیدان‌های جان دار در گلاب پتانسیل مهار پراکسیداسیون لیپیدها را دارا‌هستند که‌این زمینه سبب ساخت و ساز حفظ سلولی گردد.

10. معالجه جوش شکل و لک شکل

همان طور که تا قبل از این گفتیم گلاب به زیبایی فیس یاری بخش اعظمی می‌نماید. گلاب میتواند از پرورش باکتری‌ها پرهیز کرده و جوش‌های پوستی را تا حد متعددی کم کند. شما می توانید به یاری گلاب چربی مازاد پوست را بگیرید که در غایت سبب به کاهش و معالجه جوش شکل شما گردد خلال این که پوست شمارا به نیکی آبرسانی می‌نماید و منافذ پوست را مسدود نمی‌نماید.

11. خاصیت گلاب برای پوست پیش از خواب

خستگی دیده‌ها تاثیری بسیار منفی بر زیبایی و جذابیت شما میگذارد به این ترتیب رفع این نقص‌ بسیار ضروری میباشد. برای این خواسته می‌توانید دو قطعه پنبه را به گلاب آغشته نمایید و پشت پلک های بسته قرار دهید و دستکم 10 دقیقه در همین موقعیت بمانید تا متوجه اثر شگرف آن گردید. همینطور از گلاب می‌اقتدار برای از در میان بردن پف تحت دیده نیز بهره برد.

حساسیت، استرس، خستگی دیده و کمبود خواب به عنوان مثال دلایلی می باشند که سبب به بروز پف دیده میشوند. گلاب می تواند بدور دیده را آب‌رسانی کرده و پوست دور و بر دیده را احیا و قابل انعطاف نماید. تا قبل از این هم گفتیم که ضدالتهاب بودن یکی‌از دیگر از خاصیت گلاب میباشد که سبب کاهش قرمزی پوست میشود. سفارش میکنیم در حالتی‌که پف به دور دیده یا این که رینگ تیره بدور دیده دارید فارغ از هیچ نگرانی از گلاب به طور بی واسطه روی پوست حساس به دور دیده به کارگیری نمائید تا مشکلتان رفع خواهد شد.

13. استفاده از گلاب برای پف چشم

در شرایطی‌که پف به دور چشمتان به خیال و خاطر خستگی و نادر‌خوابی میباشد می توانید یک شیشه گلاب که تعدادی ساعت در یخچال فریزر بوده را بردارید و با به کار گیری از یک پنبه منزه پاره ای از گلاب را روی بدور دیده خویش بزنید. پنبه را آهسته روی پلک نگه دارید تا پف دیده را کاهش دهد و خستگی دیده‌ها را تخت‌گاز از میان چیره شود.

14. معالجه جوش شکل و لک شکل

همان گونه که تا قبل از این گفتیم گلاب به زیبایی صورت امداد بخش اعظمی می‌نماید. گلاب میتواند از رویش باکتری‌ها پرهیز کرده و جوش‌های پوستی را تا حد متعددی کم کند. شما می توانید به یاری گلاب چربی مازاد پوست را بگیرید که در غایت سبب به کاهش و معالجه جوش شکل شما شود علاوه بر این که پوست شمارا به نیکی آبرسانی می‌نماید و منافذ پوست را مسدود نمی‌نماید.

در صورتیکه روی پوست صورتتان لک دارید برای نادر نقاشی کردن لک کافیست یک لیتر آب ساده را با گلاب ترکیب فرمایید و سه قطره روغن بادام به آن اضافه نمایید. مخلوط به دست آمده را در یخچال فریزر قرار دهید و هر روز از آن برای شستشوی شکل استعمال فرمائید.

15. خواص گلاب برای پوست چرب

در صورتی بعضا ایام پوست‌تان کم آب و بعضا ایام چرب میباشد یا این که شم میکنید pH پوست‌تان متعادل وجود ندارد، می توانید از گلاب استعمال فرمایید. گلاب pH پوست را به سطح طبیعی برمی‌گرداند و موجب می‌گردد پوست خیلی چرب یا این که کم آب نباشد.

پوست ما حالتی اسیدی دارااست و pH آن ۴٫۵ تا ۵٫۵ میباشد. pH بیشتر تولیدها محافظت از پوست ۶ تا ۷٫۵ میباشد. pH بالای این تولیدات قادر است موجب ابتلا به بیماری‌هایی مانند روزاسه، پسوریازیس و آکنه و ارتقا چروک پوست خواهد شد. اما pH گلاب تحت میباشد و موجب متعادل‌شدن pH پوست می‌گردد.

تعادل pH موجب می شود که پوشش اسیدی پوست صحیح کار نماید و با باکتری‌ها، مواد آلرژی‌زا، آلودگی‌ها و بقیه موادی که همت می‌نمایند وارد پوست شوند، جنگ نماید. به این ترتیب گلاب موجب التیام و متانت پوست می گردد و تحریک پوست را کاهش می دهد.

عوارض جانبی گلاب برای پوست

گلاب ماده‌ای بی‌خطر میباشد و مصرف موضعی یا این که خوراکی آن خطر شناخته‌گردیده‌ای ندارد. فقط عارضه احتمالی، آلرژی به آن میباشد. گاهی شخص حساسیتی خاص و اکثر اوقات ناشناخته به گلاب داراست و در گیر علائمی مانند سوزش، خارش، قرمزی و تحریک و غم پوست می شود. در حالتی‌که بعد از مصرف گلاب مبتلا هر کدام از این عوارض شدید، به دکتر معالج مراجعه نمایید چون این علائم میتوانند علامت عفونت یا این که برخورد آلرژیک باشند.

گاهی تولیدکنندگان برای ارتقاء بوی گل رز به فرآورده بو اضافه می‌نمایند یا این که موادی تحریک‌کننده را به عمل میگیرند. برای رسیدگی متاع، به فهرست مواد تشکیل‌دهنده اعتنا نمایید. هرچه در فهرست مواد کمتری وجود داشته باشد و واحد سنجش عصاره گل رز بیشتر باشد، جنس خالص‌خیس میباشد.

پیشنهاد پایانی

حتی در صورتی‌که تا درحال حاضر از گلاب به کار گیری نکرده‌اید، با دقت به فواید بخش اعظمی که از گلاب گفته شد مسلماً الآن ترغیب گردیده‌اید که آن را به اپ حفظ پوستی خویش اضافه فرمائید. گلاب یک منزه‌کننده، تقویت‌کننده و یک مرطوب‌کننده بهتر میباشد که می‌قدرت آن را برای مجموع اشکال پوست استفاده نمود. صرفا برای این‌که شایسته ترین سود را اخذ فرمائید، مطمئن گردید گلابی که به کارگیری میکنید خالص باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا