راه های تقویت ناخن

برای تقویت ناخن در خانه چه کنیم؟

در قفسه دکان ها تولیدها زیادی وجود دارااست که وعده تقویت ناخن و بازگرداندن رطوبت به آن ها را می دهد، در حالی که طریق های درمانی طبیعی برای بدست آوردن ناخن هایی مقاوم و سلامت نیز وجود داراست! ناخن‌ها تحت عنوان یکی ارکان زیبایی دست محسوب می شوند که نیاز به تقویت دارا هستند. تقویت ناخن با به کارگیری از طریق‌های خانگی قابلیت و امکان پذیر میباشد. ضمن استعمال از ادغام مواد متفاوت خانگی، می توانید از طریق‌های پزشکی نیز برای تقویت ناخن‌های خویش استعمال نمائید. یکی سوال های که برای بخش اعظمی از خانم‌ها مطرح میباشد این پرسش میباشد که چه‌گونه ناخن هایمان را محکم کنیم. بایستی دقت داشته باشید که به کار گیری از روغن‌های متفاوت قادر است سبب ساز محکم شدن ناخن‌های شما گردد. تقویت ناخن خانگی به سیرتکامل‌ای میباشد که خانم‌ها سوای پرداخت هزینه‌های اضافی می توانند به سادگی ناخن‌های خویش را تقویت کنند.

1. برای تقویت ناخن ها بیوتین مصرف فرمایید

بیوتین، که با اسم ویتامین H و ویتامین B۷ هم شناخته می گردد، یکی‌از ویتامین‌های مجموعه B میباشد. از آنجایی که‌این ویتامین محلول در آب میباشد، در تن ذخیره نمی شود و برای تأمین این ویتامین بایستی به طور روزمره آن را مصرف کنیم.

بیتوتین ضمن تقویت گیسو و ناخن، به اصلاح کارایی سیستم عصبی تن هم امداد می‌نماید. مواد غذایی مثل ماهی ساردین، تخم مرغ پخته گردیده و حبوبات، منبع خیر و خوبی برای تأمین بیوتین می باشند. همینطور می توانید برای تأمین آن از کامل کننده‌های غذایی به کارگیری نمایید. فراموش نکنید که پیش از مصرف تکمیل کننده بیوتین مطلقا بایستی با یک دکتر معالج دارای تخصص مشاوره فرمایید.

2. ناخن‌ها را بیشتراز حد در معرض آب قرار ندهید

تر شدن ناخن‌ها و قرار تصاحب کردن بیش تر از حدشان در آب، سبب ساز ضعیف و آسیب پذیر شدن ناخن‌های شما میگردد. پس مسلما در حین شست‌وشوی کاسه‌ها دستکش بپوشید و در طول استحمام، دست‌های خویش را بیش تر از حد در معرض آب قرار ندهید. اما به دور ماندن بدون نقص از آب ناممکن میباشد، ولی تا جایی که قابلیت داراست ناخن‌ها را در معرض رطوبت قرار ندهید.

3. برای تقویت ناخن ها آب بنوشید

نوشیدن آب به مقدار مناسب، برای سالمی ضروری میباشد و این مسئله دربرگیرنده ناخن‌های شما هم می گردد. ناخن‌ها، سوای اخذ رطوبت کافی از تن، آسیب پذیر گردیده و به‌راحتی قالب قالب می گردند یا این که می‌شکنند. نوشیدن آب به مقدار مناسب، به مراقبت رطوبت ناخن امداد کرده و به آن ها استحکام میبخشد.

4. به رژیم غذایی خویش اعتنا فرمایید

مطمئن گردید که رژیم غذایی تندرست و متنوعی دارید؛ همینطور سفارش شد‌ه‌است که از یک مولتی ویتامین مطلوب همدم با مواد معدنی به کار گیری فرمائید. یک رژیم غذایی سوای وجود ویتامین‌ها و مواد معدنی ما یحتاج قادر است سالم کلی تن شما‌را زیر تأثیر قرار دهد؛ این قضیه دربرگیرنده ناخن‌ها هم می‌گردد.

5. به تولیدات آرایشی‌ای که مصرف میکنید، توجه نمایید

اکثری از لاک‌های ناخن یا این که مواد درمانی آن دربردارنده مواد شیمیایی قدرتمند میباشند که به ناخن‌ها زخم رسانده و آن‌ها‌را ضعیف می‌نمایند. همینطور خوب میباشد از لاک منزه‌کن‌هایی که دربردارنده استون می‌باشند دوری کنید، چون استون به ناخن جراحت میزند. خوب میباشد از لاک‌های ناخن فارغ از مواد شیمیایی و لاک منزه‌کن‌های فارغ از استون باشید. همچنین برای کاشت ناخن به مراکز تخصصی و قابل اطمینان مراجعه نمایید.

6. دست‌های خویش را بیش تر از اندازه ضد عفونی نکنید

اشخاص معمولاً از ضدعفونی کننده‌‌های دست تحت عنوان جایگزین شستشو به کارگیری می‌نمایند. با این هم اکنون، ضد عفونی کننده‌‌های دست اکثر اوقات دربردارنده الکل می باشند که میتوانند رطوبت طبیعی و موردنیاز دست‌ها و ناخن‌ها را از میان ببرند. براین اساس استعمال‌ مکرر از این تولیدات میتواند ناخن‌ها را آسیب پذیر و زخم‌پذیر نماید.

در حالتی‌که استعمال از ضدعفونی کننده‌ دست صرفا آیتم میباشد، شخص بایستی از تماس آن با ناخن‌هایش جلوگیری نماید و تنها مقدار مقداری از آن به کارگیری نماید.

7. هنگام استعمال از شوینده‌ها دستکش بپوشید

شوینده‌ها اکثر زمان ها دربردارنده مواد شیمیایی خطرناک میباشند. اگرچه ممکن میباشد در هنگام به کارگیری از یک شوینده هیچ مشکلی در پوست یا این که ناخن‌‌ها مشاهده نشود، البته قادر است به آنان جراحت برساند. هنگام استعمال از این تولیدات از دستکش‌های لاستیکی استعمال فرمایید تا از زخم‌های احتمالی دوری نمایید.

8. مصرف آهن باعث تقویت ناخن می شود

از راهکارهای تقویت ناخن می‌اقتدار به مصرف آهن اشاره نمود. آهن نصیب مهمی از گلبول قرمز رنگ خون را تشکیل میدهد و وظیفه اکسیژن‌رسانی به اعضاوجوارح و سلول‌های تن را دارااست. مصرف به‌اندازه آهن میتواند سبب ساز تقویت ناخن‌ها خواهد شد.

این ماده معدنی در مواد غذایی نظیر گوشت گاو، مرغ، ماهی و تخم‌مرغ، صیفیجات با برگ سبز تیره، بادام‌زمینی، دانه‌ها، لوبیا و … وجود دارااست. اشخاص میتوانند با تحقیق پزشک معالج کارشناس خویش از تکمیل کننده‌های دربردارنده آهن نیز استعمال نمایند.

9. روغن ویتامین E

معمولا انگیزه ضعیف شدن ناخن‌ها کمبود رطوبت یا این که کم آبی میباشد. برای اینکه ناخن‌هایتان مرطوب بمانند، می توانید از روغن ویتامین E یاری بگیرید. روغن ویتامین E، ناخن را تغذیه و تقویت می‌نماید. برای این فعالیت، روغن ویتامین E را از کپسول آن بیرون فرمائید، به ناخن‌هایتان بزنید و به‌آرامی و با صبر ماساژ بدهید تا جریان خون در آنان ارتقاء پیدا نماید. این شغل را به‌برهه زمانی دو تا سه هفته و هر روز ایفا بدهید تا سود‌ی مناسب را ملاحظه کنید. می توانید کپسول ویتامین E را به‌شکل خوراکی هم مصرف فرمایید.

10. روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی شایسته ترین منش‌ها برای تقویت ناخن های آسیب پذیر میباشد زیرا دربردارنده چربی اشباع میباشد، ناخن‌ها را مرطوب می‌نماید و درنتیجه از عفونت آنان پیشگیری می‌نماید. میتوانید روغن نارگیل ولرم را مستقیما به ناخن‌هایتان بمالید و ۵ دقیقه به‌آرامی ماساژ بدهید. این شغل سبب ساز بهبود جریان خون در ناخن می گردد. این فعالیت را دو تا سه‌توشه در روز اجرا بدهید.

همینطور میتوانید یک سری قطره آبلیمو را به یک چهارم فنجان روغن نارگیل ولرم اضافه نمائید و ناخن‌هایتان را پیش از خواب به‌بازه ۱۰ دقیقه در آن قرار بدهید. در حین شب دستکش بپوشید. این راه‌حل را به‌طور تر و تمیز در پیش بگیرید تا ناخن‌هایتان سلامت‌خیس و حاذق‌خیس شوند.

حرف پایانی

برای تقویت ناخن چه کنیم ؟ برای تقویت ناخن می‌اقتدار از روش‌های کاربردی بهره مند شد. تحت عنوان مثال سود‌گیری از روغن ویتامین E به نوعی سبب تقویت قسمت‌های متفاوت ناخن گردیده که‌این دستور برای خانم‌های مدرن از مداقه بالایی برخوردار‌است. وجود برخی از بیماری‌های متفاوت نظیر تیروئید، عفونت قارچی، بیماری‌های ریوی و غیره سبب تضعیف ناخن گردیده که‌این فرمان موجب ارتقا شکنندگی ناخن‌های دست گردد.برای این که بتوانید از شکنندگی ناخن پرهیز نمائید خوب میباشد آغاز در اختیار گرفتن بهتری بر روی بیماری‌های مورد‌ای خویش داشته باشید. به کار گیری از روغن‌های گیاهی و برخی از ترکیبات خانگی سبب گردد تا بتوانید در کمترین مجال ممکن به شایسته ترین فیض دست پیدا نمایید. تقویت ناخن منجر گردد تا در هنگام لاک زدن بتوانید حس خوشایندی داشته باشید. همینطور برای نگهداری تندرست ناخن‌های خویش کافی میباشد از لاک‌های دارای اعتبار و کیفیت خوب برای آرایش و پیرایش ناخن‌های خویش استعمال فرمائید. همان گونه که دیدیم طرز‌های خانگی برای تقویت ناخن‌ها نادر وجود ندارد و ممکن میباشد هر فرد تجارب متفاوتی در حفظ از ناخن‌هایش داشته باشید. پس در صورتیکه شما هم به زیبایی ناخن‌هایتان التفات می‌دهید میتوانید تجارب فردی خودتان و یا این که حتی نظرهایتان را در باب گونه های تقویت کننده ناخن خانگی با ما و دیگر خوا‌نندگان به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا