برداشتن ژلیش ناخن در خانه

چگونه ژلیش ناخن را در خانه برداریم

ژلیش ناخن راهی فوق‌العاده برای لذت بردن از آن ناخن‌های براق، براق و عالی برای هفته‌هاست! با این حال، جنبه منفی اغلب می تواند حذف آنها باشد. وسوسه خیلی ها این است که ناخن های ژله ای خود را بچینند یا جدا کنند، به خصوص اگر ناخن ها به طور طبیعی شروع به کندن یا کندن کند. با این حال، این فقط درخواست دردسر است! چیدن یا خراشیدن ژلیش ناخن باعث آسیب به بستر ناخن شما می شود، به این معنی که ژل ها یا اکریلیک های شما دفعه بعد که آنها را انجام می دهید کمتر در آزمون زمان مقاومت می کنند. قطعا ارزشش را ندارد، ما فکر می کنیم که شما موافق خواهید بود.

بنابراین، چگونه می توان با خیال راحت ناخن های ژل را از بین برد؟ ما می‌دانیم که بسیاری از سالن‌ها و متخصصان برای پاک کردن ناخن ژل ارائه می‌دهند، اما در مورد آن مواقعی که می‌خواهید لاک ژل خود را در خانه بین بازدیدها پاک کنید، چطور؟ در اینجا در تیته بیوتی به ما بپیوندید تا در مورد نحوه پاک کردن ایمن لاک ناخن ژلی در خانه با شما صحبت کنیم.

نحوه پاک کردن لاک ناخن ژلی در خانه

تعدادی روش وجود دارد که می توانید برای پاک کردن ژل لاک در خانه خود امتحان کنید – آنها به سادگی به کمی صبر و زمان نیاز دارند. امروز دو روش رایج برای از بین بردن ناخن های ژل در خانه را بررسی می کنیم: روش خیس کردن و روش فویل.

نکته اصلی: قبل از امتحان هر یک از این روش ها، کمی وازلین (روغن کوتیکول و کرم های غنی از دست نیز موثر است!) به پوست اطراف ناخن های خود بمالید. این کار از خشک شدن پوست شما در تماس با استون جلوگیری می کند.

نحوه خیس کردن لاک ژل

روش اول ساده ترین است – ناخن های خود را در یک کاسه استون خیس کنید. برای انجام این روش:

قبل از شروع، سطح ناخن های خود را به آرامی صاف کنید تا به شل شدن و از بین بردن پوشش براق کمک کنید. بیش از حد سوهان نزنید – هدف این است که لایه بالایی محافظ را جدا کنید نه اینکه بیش از حد در ژل لاک بمالید. هنگامی که ناخن های شما کمی مات به نظر می رسد، می توانید شروع کنید.

یک کاسه بزرگتر را با آب گرم (اما نه در حال جوش) پر کنید.

یک کاسه کوچکتر حاوی استون را در داخل کاسه بزرگتر قرار دهید و اجازه دهید آب گرم اطراف به آرامی استون را برای چند دقیقه گرم کند. از آب جوش استفاده نکنید و قطعاً سعی نکنید استون را مستقیماً گرم کنید، زیرا مایعی بسیار قابل اشتعال است.

ناخن های خود را به مدت 15 دقیقه در محلول استون قرار دهید.

هنگامی که 15 دقیقه شما تمام شد، باید متوجه شل شدن ژل در اطراف لبه ها شوید. سپس می توانید از چوب پرتقال برای حذف این ژل شل شده استفاده کنید. ملایم باشید و هرگز ناخن های خود را نتراشید زیرا به آنها آسیب می رسانید. اگر ژل به راحتی از بین نمی رود، ناخن های خود را به مدت 5 دقیقه دیگر داخل محلول قرار دهید سپس این کار را تکرار کنید تا بتوانید به راحتی ژل را بردارید.

نحوه پاک کردن ژل لاک با فویل

اگر محدودیت‌های نشستن با ناخن‌هایتان در یک کاسه استون را نمی‌بینید، می‌توانید روش فویل را امتحان کنید.

مجدداً با صاف کردن ملایم سطح ناخن شروع کنید تا لایه رویی براق از بین برود.

یک گلوله پنبه بردارید و آن را در استون آغشته کنید. این پوشش را روی ناخن خود قرار دهید و از مقدار کمی فویل برای پیچیدن دور ناخن استفاده کنید و فویل را در جای خود محکم کنید. این روش با گلوله‌های پشمی بهتر از پدها کار می‌کند، زیرا پدها خیلی سریع خشک می‌شوند تا ناخن‌ها کاملاً خیس شوند.

این روش را روی هر انگشت تکرار کنید تا هر ناخن در استون آغشته شود.

اجازه دهید حدود 15 دقیقه بماند، پس از آن باید بتوانید به راحتی توپ پنبه را همراه با ژل بردارید. ابتدا یک انگشت را امتحان کنید و اگر متوجه شدید که ژل به راحتی پاک نمی شود، فویل ها را به مدت 5 دقیقه دیگر دوباره بمالید. در صورت نیاز می توانید فویل ها را تا 30 دقیقه روی پوست بگذارید.

هنگامی که قسمت عمده ژل را جدا کردید، می توانید از یک توپ پنبه ای دیگر و استون برای از بین بردن باقی مانده استفاده کنید. وسوسه نشوید که لاک باقیمانده را بتراشید یا بردارید، زیرا به ناخن‌هایتان آسیب می‌رساند.

نکات مهم برای پاک کردن ژلیش ناخن در خانه

در حالت ایده‌آل، باید صبر کنید تا ناخن‌های ژله‌ای شما از قبل شروع به کندن یا لایه‌برداری طبیعی کنند، زیرا برداشتن آن‌ها بسیار آسان‌تر خواهد بود.

هرگز ژل را از روی ناخن های خود جدا نکنید، نتراشید یا گاز نگیرید. بله، این روش ممکن است سریع باشد، اما می‌توانید در این فرآیند لایه بالایی ناخن را بردارید و آن‌ها را ضعیف، بافت و تکه‌تکه کنید. صبر کلید است – ایمن ترین روش ها ممکن است بیشتر طول بکشد، اما در دراز مدت از خود تشکر خواهید کرد.

پس از برداشتن، ناخن های طبیعی خود را به مدت پنج دقیقه در روغن نارگیل خیس کنید و روغن کوتیکول را به ناخن های خود بمالید. مطمئن شوید که به طور مرتب دست ها و ناخن های خود را مرطوب می کنید تا پوست خود را نرم، قوی و سالم نگه دارید.

پس از پاک کردن ژل لاک، ناخن هایتان را تنفس کنید. اگر می توانید تحمل کنید، حداقل تا روز بعد صبر کنید تا دوباره پولیش بزنید.

و شما آن را دارید. تمام نکاتی که برای پاک کردن ایمن ناخن های ژل در خانه نیاز دارید! برای تمام محصولاتی که برای حفظ سلامت دست‌ها و ناخن‌هایتان در طول این فرآیند نیاز دارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا