چطور ناخن هایمان را بلند کنیم

چگونه ناخن هایمان را بلند کنیم؟

چگونه ناخن هایمان را بلند کنیم؟ این سوالی است که بسیاری از مراجعین کاشت ناخن در مشهد از ما می‌پرسند؟ اما چطور می توان رشد ناخن ها را افزایش داد؟ در این مقاله از تیته بیوتی قرار است به شما نکاتی برای بلند کردن ناخن ها را نشان دهیم با ما همراه باشید.

چطور ناخن هایم را بلند کنم؟

در ادامه مطلب چند نکته مهم برای بلند کردن ناخن ها را بررسی خواهیم کرد.

به اندازه کافی آب بنوشید

نوشیدن آب کافی برای سالمی آیتم ضروری به حساب آورده می شود و سالم ناخن نیز از این قاعده جدا نیست. سوای رطوبت کافی ناخن ها آسیب پذیر و دور و بر آن نیز قالب قالب می‌شود، به این ترتیب نوشیدن آب کافی به نگهداری رطوبت و تقویت استحکام آن یاری می نماید.

رژیم غذایی سالم داشته باشید

برای تقویت و استحکام ناخن ها از رژیم غذایی تندرست و متنوعی به کارگیری نمائید، همینطور مصرف مولتی ویتامین همپا با مواد معدنی مطلوب را در نرم افزار روزمره خویش بگنجانید. یک رژیم غذایی با کمبود ویتامین ها و مواد معدنی اصلی قادر است تک تک تن مثلا ناخن ها را ذیل اثر قرار دهد.

مسلما غذاهای تندرست بخورید. کلسیوم و ویتامین آ در سالم ناخن ها نقش مهمی دارا هستند. مسلما لبنیات و مقدار متعددی میوه و صیفی جات گرایش کنید. چنانچه روی ناخن هایتان لکه های سپید رنگی دارید، شاید کمبود زینک داشته باشید.

از محصولات آرایشی با کیفیت استفاده کنید

بخش اعظمی از لاک ها یا این که محصول ها مراقبتی از ناخن دربردارنده مواد شیمیایی مشقت می‌باشند که سبب ضعیف شدن ناخن ها میگردند مثلا، از منزه کننده لاک ناخن دربردارنده استون دوری کنید چون به ناخن زخم می‌رساند، به این ترتیب در پی آیتم های سلامت باشید.

به طور محصور از لاک به کار گیری فرمائید

در همین راستا اگرچه لاک زدن ناخن ها منجر زیبایی آن ها می گردد، البته ناخن ها می بایست نفس بکشند. استعمال مداوم از لاک حتی لاک غیرسمی منجر ضعف ناخن میگردد.

بعد از برهه زمانی یک هفته به کارگیری از لاک روی ناخن ها، آنان را با تمیز کننده سوای استون تمیز کرده بعد از آن اذن دهید ناخن ها به بازه یک هفته سوای لاک باشند و نفس بکشند.

از ناخن ها برای انجام کارها استفاده نکنید

 نباید از ناخن های اتومات بکشیم به صورت نمونه برای گشودن قوطی نوشابه یا این که گیره شیت نباید ناخن آیتم استعمال قرار بگیرد؛ به کار بستن از ناخنمان تحت عنوان ابزار کاری سبب شکستن و کوچک شدن آنان می‌گردد که به تنهایی ناخن ها را ضعیف می نماید.

برای بلند کردن ناخن ها از کوتیکول محافظت کنید

کوتیکول نصیب بسیار مهمی در ناخن است که از آن در قبال عفونت مراقبت می نماید؛ در حالتی که به کوتیکول ها زخم وارد گردد همچون فشردن به سمت ذیل یا این که براندن آن‌ها سوای این که قابل انعطاف گردیده باشند موجب زخم وصال به ناخن ها می گردد، از این رو می بایست ناخن هایمان را برای قابل انعطاف شدن باطن آب گرم و صابون خانگی در اختیار بگذاریم؛ برای به جریان پرتاب کردن خون، بایستی کوتیکول ها را ماساژ دهیم و از برش دادن آن ها خودداری کنیم زیرا موجب خون‌ریزی و عفونت ناخن می‌گردد.

ناخن ها را به صورت تر و تمیز سوهان بکشید

برای سوهان کشی و مانیکور ناخن ها از یک قیچی مانیکور تیز به کار گیری نمایید. ناخن ها را به طور صاف و رمز گرد کوتاه نمایید. به خیال و خاطر داشته باشید ناخن ها را زمانی که قابل انعطاف و مرطوب می باشند کوتاه کرده و سوهان بکشید.

از محکم کننده های ناخن استعمال فرمایید

نرمی ناخن ها سبب ساز شکنندگی آن‌ها میشود، بدین ترتیب از محکم کننده های ناخن برای دوری از شکستگی به کارگیری فرمایید. مواد تقویت کننده ناخن منجر استحکام و بازدارنده از شکنندگی ناخن ها در کوتاه مقطع می گردد، البته در لحاظ داشته باشید استعمال زمان بر مقطع از مواد محکم کننده ناخن ها نیز آنها‌را بیشتر در معرض شکنندگی و جراحت پذیری قرار می‌دهند.

پشتیبانی ویتامین‌های مفید برای رشد ناخن

خلال پروتئین، ویتامین‌ها نیز برای رویش ناخن بسیار موءثر می باشند که ویتامین‌های D, C و A از مهم ترین آن ها ویتامین ها محسوب می‌شوند.

در داروخانه‌ها قرص‌های مولتی ویتامین وجود داراست که می توانید برای پشتیبانی ویتامین تن، از آنان استعمال فرمایید.

دلایل عدم رشد ناخن

کارداران متعددی می توانند موجب توقف رویش ناخن  های شما خواهد شد. کدام یک از این موردها را اعمال می دهید؟

جویدن ناخن ها

در‌صورتی‌که عادت دارید که ناخن های خویش را بجوید، بلافاصله این شغل را متوقف نمایید! منظورم این میباشد که‌این عادت باعث به پرورش عفونت های باکتریایی زیادی در آن ناحیه می گردد که می تواند پرورش پوست و ناخن را کم کند. کارایی نمایید مدام ناخن‌هایتان را لاک بزنید تا همت آگاهانه برای جویدن آن ها نداشته باشید. در‌حالتی که به راحتی نمی توانید عادت جویدن ناخن را سوراخ نمایید خوب میباشد از یک مشاور یاری بگیرید.

تراشیدن لاک ناخن

به هر قیمتی که گردیده از این شغل اجتناب فرمایید! زمانی لاک ناخن تان را می  تراشید، احتمالا پوست لایه بالایی ناخن تان را می  فرمایید. این تنها ناخن  های شمارا ضعیف و آسیب پذیر می  نماید.

به کار گیری بیش تر از حد از ژل و اکریلیک

در‌صورتی‌که برای ژل ناخن یا این که آکریلیک ناخن زیاد به تالار های آرایشی سرمی‌زنید، در جریان باشید که تکرار زیاد این عمل مجال پرورش طبیعی را از ناخن شما می گیرند. ژل  ها و اکریلیک  ها برای یک توشه بهتر می‌باشند اما آن را به یک عادت منظم تبدیل نکنید چون روی فرآیند طبیعی پرورش ناخن اثر می  گذارند.

غذاهایی که به بلند شد ناخن ها کمک می کنند

معالجه های موضعی کفاف نمیدهد! مواد غذایی هم می باشند که می بایست در رژیم غذایی خویش بگنجانید، در حالتی که میخواهید ناخن­ های تندرست و درخشان داشته باشید.

تخم مرغ و رویش ناخن

پروتئین مو جود در تخم مرغ برای رویش و ساختن استخوان­ ها در تن، ناخن ها و موهای کار کشته‌ خیس بسیار اساسی میباشد. تخم مرغ ها سرشار از ویتامین D، B12 و بیوتین میباشند. بیوتین برای تقویت ناخن ­ها و رفع شکنندگی آن‌ها، شگفت انگیز میباشد.

لوبیا برای بلند شدن ناخن

لوبیا هم سرشار از بیوتین میباشد و برای یاری به پرورش ناخن­ها خوب میباشد. در طول یک تفحص معین شد که در شرایطی که غذاهای بی نیاز از بیوتین استعمال شود، ضخامت ناخن­ها حدود 25٪ ارتقاء می­یابد. براین اساس عملکرد فرمائید لوبیا را به رژیم روزمره خویش اضافه نمائید.

جو

مواد معدنی مانند مس و روی برای محافظت استخوان­ها و ناخن­ها حیاتی می باشند. این­ها را می­اقتدار در جو دو رمز یافت. افزودن گندم به رژیم روزمره، شغل بی آلایش ای میباشد. کیک غلات خویش را با یک پیاله از بلغور جو دوسر یاور با یه خرده میوه نو ردوبدل نمائید!

دانه های آفتابگردان

دانه های آفتابگردان یک نیروگاه مواد پرخاصیت میباشند. مشتمل بر مواد معدنی مانند مس و منگنز که ساخت‌و‌ساز بافت همبند در استخوان ها و غضروف را تقویت می­نمایند. تخم آفتابگردان را می توانید بر روی نان، سالادها و یا این که نسبتاً در هر چیزی بپاشید!

ماهی سالمون

این یکی‌از برای عده ای میباشد که سهم قابل قبولی از غذاهای دریایی را دوست دارا هستند. ماهی آزاد یا این که سالمون یا این که سَاینجانب یا این که قزل­ آلا دربردارنده مواد پرخاصیت میباشد که استخوان­ها و ناخن­ها را توانمند می­نمایند. ماهی قزل­ آلا، همینطور دربردارنده ویتامین D میباشد که برای رویش استخوان­ها بسیار اساسی میباشد.

چه ویتامین هایی برای رشد ناخن اثر گذار اند ؟

برای رویش هر چه بیشتر و خوب ناخن ها می بایست از ویتامین های موءثر و ضروری استعمال کنیم؛ ویتامین هایی که در پی بیان می‌شوند اثر بسیار متعددی در رویش سریع ناخن ها و استحکام آنها میشوند؛ این ویتامین ها به گستردن تحت می‌باشند :

• ویتامین B9 یا این که اسید فولیک : برای رویش کردن سلول ها و ناخن ها می اقتدار از این ویتامین استفاده نمود که آیتم بسیار ما یحتاج و ضروری دراین باره محسوب میگردند؛ این ویتامین در برخی از مواد غذایی مانند تخم مرغ، سبزی های دربردارنده برگ سبز، گوشت ها و مرکبات وجود دارا‌هستند که‌این مواد غذایی سرشار از اسید فولیک میباشند؛ مصرف 400 تا 500 میلی گرم روزمره اسید فولیک برای این که ناخن های سلامتی داشته باشیم، بسیار پیشنهاد میشود.

• ویتامین C : برای ساخت‌و‌ساز کردن کلاژن و مدد کردن به استحکام ناخن ها می قدرت از این ویتامین استفاده نمود چون آیتم حیاتی به حساب آورده می شود، از این رو کمبود و فقدان این ویتامین موجب شکنندگی و نماید شدن رویش ناخن های ما میگردند؛ ویتامین C در اکثری از میوه ها و سبزی ها وجود داراست که‌این مواد غذایی مشتمل بر لیمو ترش، پرتقال، لیمو، زغال اخته، توت خارجی، گوجه خارجی و سبزی هایی که برگ سبز دارا هستند یافت می‌گردد.

• ویتامین H ( بیوتین) : این ویتامین اثر بسیار متعددی در پرورش مو سر، پوست و ناخن ها داراست که به صورت کامل کننده و مواد غذایی نیز یافت میشود؛ اکثری از مواد غذایی مثلا ماهی قزل آلا، آووکادو و موز دربردارنده این ویتامین میباشد.

• ویتامین A : از این ویتامین برای تشکیل داد بافت ها، دندان ها، ناخن ها و استخوان ها استعمال می‌گردد، ضمنا آنتی اکسیدانی که درین ویتامین وجود دارااست موجب سم زدایی تن میگردد؛ مواد غذایی اکثری وجود دارااست که دربردارنده این ویتامین میباشند که‌این مواد غذایی مشمول اسفناج، گریپ فروت، سیب زمینی شیرین و سیب میباشد. جگر، شیر و تخم مرغ نیز ضمنا دارنده ویتامین A به نسبت زیاد میباشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا