جلوگیری از پیری پوست

بهترین روش جلوگیری از پیری پوست چیست؟


عامل های اعظمی سبب ساز پیری پوست می‌شوند. خودداری از پیری پوست در بعضا مفاد قابلیت پذیر وجود ندارد. ولی بعضا از دست اندرکاران را میتوانیم با مدل معاش صحیح و چندین شیوه شغل های معمولی و کاربردی زیر اثر در اختیار بگذاریم. یکی چیزهایی که نمی توانیم تغییر و تحول دهیم، فرایند طبیعی پیری میباشد که نقش کلیدی را در پیری پوست جاری ساختن می نماید. با سپری شد مجال، همگی ما متوجه خطوطی روی پوستمان می شویم. همینطور پوست ما پری خویش را از دست می‌دهد و به گذر زمان مجال کم آب و نازک می‌شود. ژن‌های ما واحد سنجش متعددی فرصت وقوع این تغییرات را در دست گرفتن می‌نمایند. اصطلاح پزشکی برای این نوع پیری “پیری ذاتی” میباشد. ما خواهیم توانست روی نوع دیگری از پیری پوست تأثیر بگذاریم. تعیین های محیطی و مدل معاش ما قادر است سبب پیری زودرس پوست ما گردد. اصطلاح پزشکی برای این نوع پیری “پیری بیرونی” میباشد. با اجرا بعضا اقدامات پیشگیرانه مانند لیفت شکل در خانه خواهیم توانست تأثیراتی را که‌این نوع پیری روی پوست ما می‌گذارد، کاهش دهیم. در‌صورتی‌که می‌خواهید سر جوان ماندن خانم ها را بدانید، با ما یاور باشید. درین نوشته‌ی‌علمی طرز های معمولی و در عین درحال حاضر اثر گذار و کاربردی را برای خودداری از پیری پوست به شما معرفی می‌کنیم.

پوست چه طور پیر می گردد؟

در‌صورتی‌که شخصی 20 و تعدادی ساله با چین و چروک می باشید و یا این که 40 سال دارید و همچنان پوستتان مثل آیینه می درخشد؛ هیچ کدام غیر طبیعی وجود ندارد! صراحت دارد که سن ترازو اساسی ما برای تشخیص پیری میباشد، ولی فاکتورهای دیگری نیز وجود دارا هستند و تمامی اعضای تن را ذیل اثر خویش قرار میدهند. از جمله افرادی که شیوه خودداری از پیری زودرس برای خویش انتخاب کرده اند و آن را دنبال می‌نمایند، دیرتر پیر میشوند. یا این که آن‌هایی که به صورت ژنتیکی دارنده پوست مستحکمی می باشند، تغذیه قابل قبولی دارا هستند و… تا فرصت بیشتری پوست جوانی دارا هستند. ممکن میباشد دو نفر همسن باشند البته پوستی به طور کامل مختلف داشته باشند و سن آنان یکسان به لحاظ نرسد.

علل اصلی پیری پوست کدامند؟

متاسفانه امروزه پیری زودرس پوست بسیار رایج گردیده است. علل پایین در ساخت پیری زودرس بسیار اثر گذار می باشند:

آرایش بیش از حد

به کارگیری بیش تر از اندازه اسباب آرایشی ضمن ساخت و ساز لک، جوش و آلرژی باعث بروز چین و چروک میگردد. همواره تلاش فرمایید لواز آرایشی کیفیت خوب و متناسب با نوع پوست خویش را استعمال فرمایید. برای تمیز کردن اثاثیه آرایش و پیرایش از روی پوست از مواد اسیدی مانند صابون خانگی به کار گیری نکنید و با تونرها و منزه کننده‌های اثاثیه آرایش و پیرایش پوست خویش را منزه فرمائید.

مصرف سیگار، قلیان، الکل

مصرف سیگار باعث تیره شدن پوست و از فی مابین رفتن کلاژن‌ها می گردد. از دربین رفتن کلاژن‌ها افتادگی، شلی و چین و چروک پوست را در ادامه خواهد داشت.

مصرف شیرینی جات

شکر و قند و مجموعاَ قندهای تصنعی و مصنوعی از کارداران اساسی در پیری زودرس پوست میباشند. مصرف زیاد قندهای تصنعی و مصنوعی بیماری دیابت را به‌دنبال خواهد داشت که اشخاص در گیر به‌این بیماری نیز بیشتر به پیری زودرس پوست در گیر میگردند.

مصرف غذاهای سرخ کردنی

مصرف غذاهای سرخ‌کردنی مقدار کلسترول را ارتقاء داده که باعث پیری زودرس میشود. همت نمائید همواره از مصرف موادی که دارنده اسیدهای چرب می باشند پرهیز کنید. روغن جامد را نیز از اپ غذایی خویش حذف فرمایید.

بی خوابی

بی‌خوابی اثر بسیار متعددی روی پوست میگذارد. پوست بدور دیده بسیار حساس میباشد و او‌لین علائم پیری زودرس درین حوزه‌ معلوم میگردد.

غذاهای فرآوری گردیده

هات‌داگ، سوسیس، کالباس و مجموعاَ غذاهای فرآوری گردیده به جهت وجود نمک و مواد نگهدارنده از دست اندرکاران اساسی پیری زودرس می باشند.

خشکی پوست

معدود‌آبی‌رنگ تن منجر ساخت بی آبی و از در میان رفتن طراوات پوست می‌گردد. همواره به مقدار مناسب آب بنوشید.

استرس

استرس نیز به مقدار متعددی در حالا روحی اشخاص و پوست موءثر میباشد. تاثیر استرس در ساخت‌و‌ساز چین و چروک‌ها و پیری برای کلیه اشخاص معین میباشد.

درمان و جلوگیری از پیری پوست با ترک سیگار

سیگار کشیدن ضمن اینکه برای سالمی تن مضر میباشد و سبب ساخت‌و‌ساز سرطان ریه و بیماری های قلبی می شود. تاثیرات منفی نیز روی ظواهر شما می‌گذارد. از جمله سبب ساخت و ساز چین و چروک پوست، سیاهی و کبودی ذیل دیده، کدر شدن پوست، رنگ پریدگی، زردرنگ شدن دندان ها و پیری زودرس پوست میشود. توده شدن پوست فضا لب هنگام سیگار کشیدن، چین و چروک به دور لب را ارتقا میدهد. همینطور نیکوتین با منقبض کردن رگ های خونی و کاهش خون رسانی بازدارنده از وصال مواد مفید و اکسیژن به سلول های پوست گردیده و پوست را چروک می نماید. برای خودداری از پیری زودرس شکل و محافظت جوانی از همین امروز سیگار را کنار بگذارید. حتی به جای هایی که در آن سیگار کشیده می گردد، هم نروید زیرا ممکن میباشد ناخواسته دود سیگار را استنشاق نمایید.

پوست خود را تمیز نگه دارید

در نقطه پایان هر روز از یک منزه کننده ملایم مانند صورت واش برای شستشوی شکل خویش به کار گیری فرمائید. شستشو هر سیرتکامل باکتری مضر، چربی مازاد و کثیفی را از پوست شما منزه می نماید. با به کارگیری از شوینده های ملایم، به کار گیری از آب گرم و خیر داغ، شستن ملایم پوست و کم آب کردن آن با تمرکز پوست خویش را جوان نگه دارید. پاکسازی پوست یکی از بهترین روش هایی است که به شما کمک می کند پوستی تمیز و شاداب داشته باشید.

خواب کافی برای جلوگیری از پیری پوست

رابطه مستقیمی دربین نادر خوابی با پیری زودرس پوست وجود دارااست. چین و چروک، بد رنگ شدن پوست و تیرگی ذیل دیده از زخم‌های پوستی ناشی از معدود خوابی است. بدین ترتیب برای خودداری از پیری پوست شکل و داشتن پوستی خوشگل و شاداب کوشش نمائید شب ها۷ تا ۸ ساعت به صورت مداوم بخوابید. در حالتی که هم از بی خوابی سختی می‌برید، قطعا آن را معالجه نمائید.

استرس نداشته باشید

حذف بدون نقص استرس از معاش به طور تقریب نا ممکن میباشد ولی برای نجات زیبایی خویش مجبورید ماهیچه ها پیشانی‌تان را وارفته نمائید! چراکه در طی استرس معمولا اخم میکنید و پیشانی‌تان را چین می‌اندازید. از طرفی خویش این چین و چروک‌ها سبب ارتقاء استرس میشوند و پیری زودرس را به ارمغان میاورد.اخم، خنده، تعجب یا این که شرایط‌های دیگر، ماهیچه‌های شکل را منقبض می‌نمایند. درصورتی که ماهیچه‌های خاصی خیلی زیاد به کار گیری شوند، خط‌های مرتبط با آن ماهیچه پررنگ و به یاد ماندنی می گردند.

هر مجال که ماهیچه‌ها شکل‌تان را تکان می‌دهید پوست‌تان مقداری چروک میخورد. این چروک‌ها در زمانه جوانی سریع ناپدید می گردند ولی هرچه سن فراتر می‌رود و ساخت سلول‌های نو کندتر میگردد چروک‌ها نیز دیرتر رفع گردیده و گاهي همیشگی می گردند. در نوروفروغ آفتاب قطعا از عینک آفتابی به کارگیری نمایید تا ناچار نشوید دیده‌های‌تان را ریز فرمایید. همینطور در صورتی دیده‌های‌تان ضعیف میباشد مطلقا به یک کارشناس رجوع‌نمایید تا عینک مطلوب بگیرید. از اخم کردن دوری کنید.

به کارگیری از کرم‌های دور چشم برای خودداری از پیری پوست

پوست دور و اطراف دیده از حساس‌ترین بخش ها شکل میباشد و زودتر از دیگر نقاط، علائم پیری را آرم میدهند. براین اساس کرم بدور دیده از ضروری‌ترین اشکال کرم پوست، بعداز سی‌سالگی به حساب می آید و برای پیشگیری از مراحل پیری بسیار مطلوب میباشد.به کارگیری از کرم به دور دیده مطلوب و تاییدشده، از پوست دقیق این منطقه نگهداری می‌نماید و با آب‌رسانی توانمند، سبب ساز کاهش یا این که از دربین رفتن چروک‌های پنجه کلاغی، چین ذیل دیده، و بقیه چروک‌های ریز و مزاحم به دور دیده گردد. صاف و یک‌دست شدن پوست دور و بر دیده، جوانی و شادابی را به طور شما بازمی‌گردانند، دیده شما درشت‌خیس به حیث می رسد و دیگر از پوست گردآوری‌گردیده و خطوط ریز قبل خبری وجود ندارد. به همین انگیزه بعداز سی‌سالگی، نباید مصرف منظم کرم پوست بدور دیده را فراموش فرمائید.صاف کردن پوست فضا چشمانتان میتواند منجر خواهد شد که شما سال‌ها جوان‌خیس به حیث برسید.

به صورت منظم ورزش نمائید

متخصصان پوست ورزش کردن در بیشتر روزهای هفته را برای داشتن پوستی جوان خیس و خودداری از پیری پوست توصیه میکنند. ورزش گردش خون را بهبود می‌بخشد و سیستم ایمنی تن شمارا تقویت می نماید. ارتقاء جریان خون در تن به رساندن اکسیژن و مواد مفید به پوست و از در میان بردن مواد زائد سلولی یاری می نماید. همینطور پژوهش ها نشانه داده میباشد که ورزش استرس را کاهش می‌دهد، که به نوبه خویش قادر است برای پوست بسیار اثر گذار باشد.

رژیم غذایی سلامت داشته باشید

صنعت اثاثیه مراقبتی پوست در عالم، یک صنعت مولتی‌میلیارد دلاری میباشد. اشکال محصول ها مراقبتی پوست به شما وعده می دهند که پوست‌تان را جوان می‌نمایند یا این که با علایم پیری پوست رویا رویی می‌نمایند.

جدیداً حصول‌وکار پردرآمدی در حوزه طبابت سنتی و طرز‌های گیاهی و طبیعی برای جوانسازی پوست با اشکال چاشنی‌جات و میوه‌ها نیز باب گردیده است. در هر وب سایت غیرتخصصی و تخصصی اشکال ماسک‌ها با ترکیبات متفاوت وجود دارا‌هستند که اکثراً هم اثر چندانی نمی‌گذارند.

بدانید که شایسته ترین نحوه جوانسازی پوست لزوماً نباید با یک مال گران‌قیمت باشند یا این که ترکیبی از تعدادی مواد تعجب آور و غریب که فروشنده آن داعیه می‌نماید معجونی میباشد که در تاریخ به دست آلزامیر ودیعه گردیده و وی آن را مجدد کشف نموده است! میل کردن غذاهای موءثر یک رویکرد بی آلایش برای داشتن پوستی سلامت و جوان میباشد.

تولیدها مراقبتی موضعی (یعنی مواقعی که روی پوست می‌مالید) بهتر میباشند اما پیری پوست در لایه‌های عمیق‌خیس پوست و در سطح سلول‌ها رخداد میفتد. آنچه می‌خورید به اندازه‌ی آنچه به پوست خویش می‌زنید مداقه داراست. رژیم غذایی عالی، سالم و جوانی پوست شما‌را از باطن برایتان به ارمغان میاورد.

مواد پرخاصیت ما یحتاج پوست را نمی‌توانید با کرم‌ها، لوسیون‌ها، روغن‌ها یا این که ماسک‌های پوستی هواخواهی فرمائید. مواد پرخاصیت بایستی از رویه خون به پوست برسند.

برای پرهیز از پیری پوست، آن را مرطوب نگه دارید

هر روز به اندازه‌ی مورد نیاز از کرم مرطوب کننده‌ی مطلوب پوست خویش استعمال نمایید. کرم‌های مرطوب کننده رطوبت پوست را به دام می‌اندازند، از کم آبی پوست خودداری می‌نمایند و ظواهر شاداب‌تری به آن میدهند.

به کارگیری از ترکیبات گیاهی مانند دمنوش سبز

داروهای گیاهی مانند دمنوش سبز را اکثر وقت ها اشخاص تحت عنوان چای برای متانت روان استعمال می‌نمایند. ولی این مواد گیاهی، دارنده ماده‌ای به اسم پلی فنول می باشند که به مرمت و جوانسازی پوست امداد متعددی می‌نماید. افزون بر آن، دمنوش سبز اثر فوق العاده‌ای بر سیاهی به دور دیده داشته و وقتی که با کافئین مخلوط گردیده و به طور کرم‌های به دور دیده استعمال شود، میتواند به نیکی آن را معالجه نماید. مواد پلی فنول از زخم‌های ناشی از اکسیداسیون مواد متعدد که سلول‌های پوست را تجزیه می‌نمایند، دوری کرده و پوست را ترمیم می‌نماید.

ویتامین E برای ترمیم و جوانسازی پوست

ویتامین E تحت عنوان یک آنتی اکسیدان، محافظ خیر و خوبی در قبال جراحت‌های پوستی به ویژه خط‌های ریز و چین و چروک می باشد. ضمن این ویتامین E قادر است جراحت‌های ناشی از قرار گیری در معرض فروغ خورشید را خنثی کرده و به جوان سازی پوست یاری دهد. این ویتامین را می توانید ضمن کرم‌های موضعی، به طور قرص‌های منحصر به فرد از داروخانه‌ها تنظیم کرده و به کار گیری نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا